מה צריך לדעת לפני שבונים אתר?

אם הגעת לפוסט הזה כי התחלת לשקול בניית אתר – מעולה! הגעת למקום הנכון. ההחלטה לבנות אתר היא לדעתי החלטה מצוינת! אין תחרות לגמישות של אתר אינטרנט משלך ולתנועה איכותית מגוגל. החלטתי לרכז מספר נושאים שלדעתי צריך לדעת לפני שבונים אתר אינטרנט.

בניית אתר חדש לוקחת זמן

תהליך בניית אתר, אם הוא נעשה כמו שצריך, זה לא ממש "זבנג וגמרנו". כמובן כתלות בעד כמה האתר מורכב. אבל גם אתרים קטנים יחסית, כאשר בונים אותם בהתאמה מלאה, לוקחים את הזמן שלהם.

כמה זמן? אני שמחה ששאלת.

התשובה, כמו תמיד בדברים האלה, היא – תלוי.

במה? הנה דוגמה לחלק מהמשתנים שמשפיעים על משך בניית האתר

  • האם בחרת לבנות אתר לבד? עם עזרה מקצועית או לגמרי לבד? או אולי פנית לאשת מקצוע שתבנה את האתר עבורך?
  • באיזה אתר מדובר? ככל שהאתר מורכב יותר כך התהליך יכול לקחת יותר זמן.
  • האם האתר נבנה בעיצוב אישי, או לפי תבנית?
  • מהי רמת הגימור של האתר?
  • כמה זמן לוקח לך לאסוף את כל החומרים ולהתגבש על הנושאים שיוצגו באתר? 

לכל המשתנים האלה יש השפעה על משך הזמן שיקח לבנות את האתר, וקשה לציין טווחים מוגדרים של זמנים. אם אתם בוחרים לבנות את האתר עם איש מקצוע – שאלו אותו או אותה על טווחי הזמנים וכדאי שהם גם יהיו מוגדרים היטב בהצעת המחיר.

איסוף החומרים לבניית האתר לוקחת זמן ואנרגיה

נגעתי בזה מעט בסעיף הקודם, אבל הנושא מספיק משמעותי כדי לקבל סעיף משלו.

בזמן בניית אתר, פתאום אנחנו נאלצים לייצר סדר בדברים. אתר, מטבע היותו כזה שמציג אותנו לעולם, דורש מאיתנו לדייק ולדעת מה בדיוק אנחנו רוצים להציג.

אם מדובר באתר לעסק – מהם השירותים העיקריים שלנו? מה יותר חשוב לנו ומה פחות, איך אנחנו רוצים להציג את העסק שלנו, ואיך אנחנו רוצים להציג את עצמנו.

אם מדובר בבלוג אישי או אתר סביב נושא מסוים שאנחנו רוצים לקדם – גם כאן יש עבודה של חשיבה ואפיון סביב מה הם הנושאים עליהם נדבר, מבנה האתר וחלוקת התכנים.

ההחלטות האלה שאנחנו לוקחים בזמן בניית האתר הן לא החלטות טכניות בלבד, אלא החלטות שמשלבות בתוכן גם רגש ומשמעות, וכמובן פניות שלנו.

בין אם הכוונה שלך היא לבנות אתר לעצמך ובין אם היא להיעזר בשירות מקצועי, התהליך דורש ממך את הזמן, הפניות והמקום לקחת את ההחלטות האלה. כתבתי עוד על הנושא הזה במאמר על איך בניתי לעצמי אתר ולמה להיפרד מהפרפקציוניזם היה הדבר הטוב ביותר שעשיתי.

אתר דורש תחזוקה

אחד הדברים היותר חשובים לדעת לפני שבונים אתר הוא שהאתר דורש תחזוקה קבועה.

תחזוקת תכנים

גם כשלא מדובר בבלוג שמתעדכן תדירות, מדי פעם יש צורך לעדכן את התכנים והמידע באתר.

אם שילבנו באתר רכיב של בלוג, אשר יעזור לנו מאוד בקידום האתר בגוגל, אנחנו נרצה לפרסם בו מאמרים חדשים, וגם לחזור אחורה ולעדכן מאמרים ישנים – להתאים את המידע בעקבות שינויים שונים שאולי קרו מאז הפרסום, לעדכן קישורים ולהוסיך מידע רלוונטי.

תחזוקה טכנית

בנוסף לתחזוקת התכנים, אתר דורש תחזוקה טכנית. אם בחרנו לבנות אתר וורדפרס אז כדאי לדעת שוורדפרס זאת מערכת שמתעדכנת תדיר. גם את וורדפרס עצמו יש לעדכן, גם את תבנית האתר וגם את התוספים השונים שמשמשים אותנו לבניית האתר ולהוספת פונקציות שונות לאתר. התוספים מתעדכנים בכדי לטפל בבאגים שונים שקורים, לטפל בפרצות אבטחה ולשפר ביצועים.

אם לא נעדכן את האתר שלנו באופן תדיר, אנחנו עלולים להיות חשופים לבעיות אבטחה, ובמקרים הגרועים ביותר גם לאבד את הגישה לאתר שלנו.

חשוב לדעת גם שלאחר עדכון גירסה לפעמים נוצרות תקלות באתר, כך שחשוב לעדכן באופן בטוח ולגבות את האתר לפני העדכון.

SEO - קידום אתרים

יש דבר כזה שנקרא seo – קידום אתרים

עוד דבר שצריך לדעת לפני שבונים אתר הוא שיש דבר כזה שנקרא SEO – קידום אתרים. SEO, קיצור של Search Engine Optimization זה עולם רחב של התאמת האתר שלנו באופן המיטבי למנועי החיפוש (גוגל), כך שהעמודים באתר שלנו יתברגו בביטויי חיפוש רלוונטיים בגוגל.

בזמן בניית האתר כדאי לקחת את הנושא בחשבון, ולבנות אותו מראש מותאם לקידום אתרים בהמשך. אם בחרת לבנות את האתר עם איש מקצוע – כדאי לשאול אותו בנושא הזה ולדעת באיזה אופן איש המקצוע מתכוון להתאים את האתר. אם החלטת לבנות לבד – אפשר לקבוע איתי פגישת הדרכה על SEO ועל התאמת האתר שלך לקידום אתרים.

לוקח זמן לתכנים להתאנדקס ולהתחיל להביא תנועה מגוגל, ובינתיים כדאי לשווק בדרכים אחרות

אני מאוד מאמינה בהשקעה באתר כך שיביא לנו תנועה אורגנית בגוגל. התנועה מגוגל היא תנועה איכותית, ואתר שבנוי נכון יכול להביא לנו תנועה יציבה מגוגל לאורך זמן. היתרון בתנועה אורגנית היא שגם מאמרים שכתבנו לפני שנתיים או שלוש יכולים עדיין לעבוד בשבילנו ולחשוף אותנו לאנשים חדשים.

עם זאת – חשוב לדעת שלתנועה האורגנית לוקח קצת זמן להגיע, ולוקח זמן לגדול ולהגיע למצב שהתנועה האורגנית היא מקור התנועה העיקרי. התהליך לוקח גם זמן וגם השקעה – השקעה בתכנים ובאופטימיזציה של האתר.

בזמן הזה כדאי להשקיע בשיווק האתר ברשתות החברתיות השונות, על מנת להביא את הגולשים לאתר ולגרום להם להירשם לאתר.

טווח המחירים לבניית אתר הוא רחב מאוד

עוד סעיף שכדאי לקחת בחשבון כשמחליטים לבנות אתר הוא כמובן טווח המחירים. המחירים לבניית אתר נעים מאלפים בודדים ועד לעשרות אלפים. כמובן שהמחיר משתנה בהתאם למשתנים שונים ממש כמו בסעיף על כמה זמן לוקח לבנות אתר – סוג האתר, מי שבונה את האתר, האם מדובר בעיצוב אישי או מתבנית ועוד.

נשמע לך שיותר מתאים לך שיבנו בשבילך את האתר? בלינק הזה אפשר לקרוא על שירות בניית האתרים שלי, וניתן להשאיר פרטים ולקבל ממני הצעת מחיר.

רוצה לבנות לבד את האתר שלך? מגניב. אני מעבירה שיעורים פרטיים בבניית אתרים ואשמח לעזור לך לבנות את האתר שלך.


לסיכום – אתר הוא נכס דיגיטלי נהדר ומלא ביתרונות מעולים. אין על הגמישות של אתר באופן הצגת המידע וביכולת להיכנס לעומק הדברים, וכמובן בתנועה האורגנית האיכותית.

לפני שמחליטים לבנות אתר, כדאי לקחת בחשבון את הסעיפים שהזכרתי ולהיערך בהתאם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יש גם ניוזלטר!

אני שולחת אליך למייל אחת לחודש טיפים, מדריכים ומידע על בניית אתרים וניהול אתר.

אני אף פעם לא שולחת ספאם.